Muzikos nauda vaikams. Linksminkitės!

komentarai: 0

Visi tėvai svajojame, kad mūsų vaikai būtų protingi, talentinti, nuverstų aukščiausius Pasaulio kalnus, turėtų draugų, nebūtų atstumtieji, iš jų niekas nesityčiotų, tikimės, kad bus drąsūs, turės nuostabias svajones ir jų sieks. Visas šias vaikų savybes ugdo jų gyvenimo kelias – beveik nuo pirmųjų dienų, na, gerai, gal ne nuo pirmų dienų, bet nuo pirmųjų metų tai tikrai.
Kiekvienas mūsų pasistengę galime prisiminti „ką nors“ iš vaikystės, iš labai gilios vaikystės, kuomet galbūt net savo kojomis nevaikščiojome. Kodėl? Nes savo mažose, o dabar jau didelėse, galvelėse turime daug stalčiukų, į kuriuos krenta mūsų gyvenimo kelio informacija. Tą informaciją mes naudojame vos prireikus, o jeigu ten bus kolekcionuojama reikiama medžiaga, tuomet turėsime daugiau šansų tapti gerais ir laimingais žmonėmis.
Šis mano tekstas bus apie mažylius bei jų ryšį su muzika. Žinojote, ar ne, bet muzika turi ypatingų "galių", kurios ugdo ne vien su muzika susijusius gabumus.

Muzika padeda vystytis smegenims – faktas, kuris turėtų paskatinti visus tėvus tučtuojau susigalvoti muzikinės veiklos su savo vaikais. Iš tikro, buvo atlikti ne vieni tyrimai, kuriuose anksti pradėję muzikuoti vaikai ateityje tampa sėkmingesniais, nei tie, kuriems muzika buvo svetima.

Muzikuoti yra smagu – ypač, jeigu vaikai tai daro kartu su savo tėvais. Jūs galite įsigyti būgniukų, barškučių ar kitų skambančių instrumentų, o jeigu nesinori išlaidauti – tobulus muzikos instrumentus galite pasidaryti namuose (Pinterest‘as pakuždės jums milijonus pavyzdžių). Taigi, turint instrumentus, mokykitės mušti ritmą pagal klasikinę ar kitą patinkančią muziką, dainuokite, plokite... Įsijunkite ir judresnės muzikos, pagal kurią vaikas grodamas dar ir šokti pradės!
Jeigu mažylis ne itin kreipia dėmesį į Jūsų sugalvotą veiklą – nesijaudinkite, tęskite, darykite tai su savo antrąja puse ar viena(s), turėkite kantrybės ir pamatysite, kaip vaikas prie Jūsų prisijungs. Girdima muziką jį augins, jis su ja susigyvens ir pats norės tai pabandyti. Kartą pabandžius, nemanau, kad norės ir sustoti. Jeigu vaikas sustos – tikėtina, kad reikia pakeisti kūrinius, žanrą. 
Po kurio laiko vaikai patys prašosi muzikos pamokėlių – pavyzdžiui, mūsiškis. Mūsų sūnus pradeda rankomis mušti į kojytes ir bando ištarti vaikiškos dainelės žodžius – tos dainelės metu mes ir dainuojame ir mušame įvairaus tempo ritmą.

Muzika padeda geriau suprasti matematiką – įdomu tai, kad mokydamiesi mušti skirtingo tempo ritmą, mes visi nejučia mokomės įvairias matematines lygtis, proporcijas ir panašiai, tad atėjus metui kibti į skaičių mokslą, Jūsų vaikui tai bus lengviau, nei įprasta.

Muzika padeda atsipalaiduoti, mažina stresą – nesvarbu, kiek Jums metų – suaugęs Jūs ar vaikas, bet visi mes patiriame vienokį ar kitokį stresą, tad muzika mus puikiai gelbsti. Tai yra vienas iš muzikos pliusų. Kuomet jūsų mažylis bus itin irzlus, paleiskite jo mėgstamą dainą, pagrokite su juo, paniuniuokite, padainuokite – pamatysite teigiamą reakciją.

Muzika padeda išreikšti save – vaikams, ypač, kurie dar nekalba, yra sunku išreikšti savo emocijas, tad muzika tampa nuostabiu išsilaisvinimu – čia jie išsirėkia, išsidūksta, išreiškia viską, ką jaučia. Mūsų sūnus muzikinių pamokėlių dėka pradeda skleisti daugiau į kalbą panašių garsų (:D). Po/per pamokėles jis pradeda kalbėti, tad tikime, kad greitai suprasime ir daugiau jo tariamų žodžių.

Muzika tobulina bendravimo įgūdžius ir pasitikėjimą savimi – tikėtina, kad jeigu visą gyvenimą skambinsite instrumentais savo kambaryje užsidarę, jūs tikrai nepagerinsite šių įgūdžių, tačiau muzika vienija – jūs galite groti, muzikuoti susirinkę su draugų kompanija, su kitomis šeimomis, taip atsiranda bendrumo jausmas. Vaikai gali turėti savo roles dainoje – kas kokiu metu gros savo „solo“, o kada gros visi kartu, kaip komanda. Įsivaizduokite,  vaikas puikiai pagroja savo rolę, nes ilgai mokėsi ir stengėsi – mažylis gauna pagyrų, tai kelia jo savivertę, jis nori atlikti dar daugiau užduočių ir išlaisvinti potencialą.

Visi esame skirtingi, visi turime skirtingus įsitikinimus ir metodus, tačiau manau, kad muzika yra universali kalba, kuri moko, ugdo ir augina.
Jeigu norite paprastų muzikos pamokėlių savo mažyliams, mes rekomenduojame labai mylimas sūnaus pamokėles, kurias atliekame visa šeima -
https://www.youtube.com/user/psprodigies

Smagios ir muzikalios Jums dienos :) 

Nuotraukų šaltiniai:
https://www.hearingtracker.com/news/hearing-loss-music-and-brain-health-hear-better-through-music
https://www.makinmusicdelaware.com/post/music-math-the-perfect-pair
https://www.careforthefamily.org.uk/faith-in-the-family/playtime/why-music-time-is-important

 

Palikite komentarą

Visi komentarai yra peržiūrimi prieš juos paskelbiant.
Mes naudojame slapukus tam, kad jūsų naršymas būtų sklandesnis. Spustelėdami "Supratau" jūs sutinkate su slapukų naudojimu.
Sėkmingai užsiprenumeravote!
Šis el.paštas jau užregistruotas
ico-collapse
0
Jūsų peržiūrėtos prekės
ic-cross-line-top
Į viršų
ic-expand
ic-cross-line-top